عوام فریبی درمانگران

عوام فریبی درمانگران غير متخصص طب سنتی و گیاه درمانها ، گناه نابخشودنی

ارسال شده توسط دکتر سیفی

کاری نداریم که چه به خورد مردم میدهند؛ با هزار تبلیغ و ترفند علیه موازین علمی شناخته شده و پذیرفته شده و استاندارد جهانی چه معجونها ئی را به مردم معتقد به معجزه تجویز میکنند، و درجو فرهنگ نا آگاهاه جامعه ای که هیچ مرجع قانونی توانمند دراین زمینه ندارد به هر نوع اعمال عوام فریبانه و سود جویانه میپردازند. بازار طبابت غیر متعارف ومن درآوردی وبدون موازین علمی و قانونی روز به روز رواج یافته، تعداد بیشتری بیماران باصرف هزینه های کلان به ورطه انحراف مسیر درمان و مشکلات متعدد گرفتار میشوند.

مشکل ما بیشتر با موارد حیاتی جدی است که با اغفال و وعده وعیدهای دلخوش کننده بیماران را از معالجه های ضروری منصرف مینمایند و بجای درمان های حیاتی دارو نما ها و دستورالعمل های سلیقه ای خودشان را تجویز میکنند.

(((در موارد متعدد که بیماری سیر پیشرونده و چه بسا مهلک را طی میکند بیمار و اطرافیانش نه به کسی به مثابه پزشک ونه به سازمانهائی مثل نظام پزشکی و پزشکی قانونی امکان مراجعه و دادخواهی دارد))).

یک نمونه از این موارد بیماری است خانم 45 ساله، با سابقه برداشتن سرطان سینه سه سال قبل، به جهت اکراه و ترس از مصرف داروهای متداول پیشگیری عود سرطان، با مراجعه به یکی از این مراکز مشهور و پر طمطراق گیاه درمانی، امیدواری کامل ودستورات درما نی متنوع (تغذیه گیاهی وکره طبیعی ، تهیه غذاها در ظروف مسی، شیمی درمانی گیاهی وتوصیه های ورزشی …..) و عدم نیاز به به داروهای شیمیائی را دریافت نموده بود؛ بیمار وقتی متوجه عود بیماریش شد که متاستاز منتشر تمام ریه ها و مغز و کبد و….را گرفته بود.

میدانیم که با درمانهای استاندارد امروزه هزاران بیمار با شرایط این فرد سالها بدون عارضه به زندگی طبیعی ادامه میدهند.

موارد متعدد در زمنيه های مختلف از این نوع مشکلات را همه روزه شاهد هستیم. به امید روزي كه شاهد اينگونه موارد نباشيم.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image